top of page

Kurumsal E-Posta Nedir, Neden Gerekli? Kurumsal E-Posta Avantajları ve Özellikleri


Kurumsal e-posta ya da kurumsal mail, şirket domain adresine bağlı oluşturulan bir şirket mail hesabıdır. Bilindiği gibi, günümüz itibarı ile iş yerleri için fiziki statü ile beraber dijital statü de önemli bir duruma gelmiştir. Faaliyetlerini devam ettiren firmaların ya da şirketlerin, bir alan adıyla beraber web sitelerinin ve buna bağlı mail adreslerinin olması son derece önemlidir. Unutulmamalıdır ki, kurumsal e-posta adresi, kurumsal kimlik oluşumunda da önemli bir yer tutar. Bu yazımızda, “Kurumsal E-Posta nedir, neden gerekli?” sorularına yanıt ararken kurumsal mail adresi sahibi olmanın avantajları ve özelliklerine de değineceğiz.


Günümüz itibarı ile şirketlerin ya da firmaların kurumsal bir kimliğe sahip olmaları bir tercih değil, zorunluluk hâline gelmiştir. Bir ofis, iletişim numarası ya da logo sahibi olma gibi unsurlar fiziki statüyü ifade ederken kurumsal e-posta, web sitesi de dijital statüyü ifade eder. Peki, kurumsal e-posta nedir, neden gerekli ve avantajları neler? Kurumsal mail adresi hizmeti ile ilgili detaylar için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.


Kurumsal E-Posta Neden Gerekli?


Bireysel olarak kullanılan ücretsiz e-postaları (Gmail, Hotmail, Yahoo vb.) iş amaçlı kullanmak, iş yerinin statüsünü zedeleyebilir. Alan adına bağlı e-postalar daha etkili, prestijli ve güvenilir görülür.


Kurumsal E-Posta Nasıl Alınır?


Kurumsal e-posta sahibi olmadan önce, yaptığınız işi internet ortamında en iyi şekilde yansıtacak bir alan adı almanız gereklidir. Alan adı aldıktan sonra hosting hizmeti veren şirketlerden hosting servisi alabilirsiniz. Hosting servisleri belirli bir sayıya kadar e-posta hesabı oluşturulmasına izin verir.


Satın alma işlemi sırasında, ihtiyaç duyabileceğiniz sayıdaki mail adresini belirlerseniz, ihtiyacınızı karşılayacak bir web hosting satın alabilirsiniz. Bu işlemi tamamlamak, şirketinize dijital platformlarda itibar kazandırır. Firmanızın, “yapılan işi önemseyen ve işinin arkasında duran” bir kimliğe sahip olmasını sağlar. “.com” uzantılı alan adını almak için herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmaz fakat “.com.tr”, “.net.tr” veya “.org.tr” uzantılı alan adları için Ticaret Sicil Gazetesi beyanı ve şirket kaşesi gerekir.


Kurumsal E-Posta Adresine Sahip Olmanın Avantajları Nedir?


Dijital Statü: Kurumsal e-posta adresi ile kurumsal kimliğinizi oluşturun. Sahip olacağınız kurumsal mail adresi ile firmanıza dijital statü kazandırın.


Maliyet: İşinize odaklanın! Donanım ve yazılım yatırımı yapmadan herhangi bir kurulum ve IT departmanına ihtiyaç duymadan kurumsal e-posta hizmetine sahip olabilirsiniz.


Yüksek performans: Yüksek performanslı network ve sunucu alt yapısı ile kesintisiz ve hızlı veri akışı sağlayacak şekilde bir dizayn sunulmaktadır.


Yedekli: Platformumuz 99.99% SLA uptime garantisi ile tam yedekli alt yapısı ile benzersiz ve kesintisiz bir network ile donanım alt yapısı sağlanmaktadır.


Güvenli: En yeni güvenlik ürünleri ile alanında lider üreticiler kullanılarak, tam güvenlik seviyesine ulaşacak şekilde bir alt yapı dizayn edilmiştir.


Taşıma desteği: Kurumsal e-posta hesaplarınızı hangi platformda olursa olsun hızlı ve güvenli bir şekilde, uzman ekibimizden destek alarak Hosted Exchange yapısına taşıyabilirsiniz.


Bulut Kurumsal E-Posta Özellikleri Neler?


Gelişmiş güvenlik özellikleri: Microsoft Exchange, gelişmiş özelliklerle bilgilerinizi korumanıza yardımcı olur. Kötü amaçlı yazılımdan koruma ve istenmeyen posta filtreleme özellikleri posta kutularını korur.


Güvenilirlik: %99,9 çalışma süresi garantisi ve mali destekli hizmet düzeyi sözleşmesiyle e-posta hesaplarınızın sürekli çalışır halde olacağından emin olabilirsiniz.


Tüm cihazlarda güvenlik: Mobil cihaz ilkeleri sayesinde onaylı mobil cihaz listeleri oluşturabilir, PIN kilidini zorunlu tutabilir ve kaybolan telefonlardan gizli şirket verilerini kaldırabilirsiniz.


Veri önlemleri: Veri kaybı önleme özellikleri, kullanıcıların hassas bilgileri yanlışlıkla yetkisiz kişilere göndermelerini önler. Yedekli sunucular, birinci sınıf olağanüstü durum kurtarma özellikleri ve Microsoft Exchange gece gündüz izleyen bir güvenlik uzmanı ekibi verilerinizi güvende tutar.


7X24 Destek: Konusunda uzman ekibimize 7x24 ulaşabilir telefon, mail ya da destek uygulaması üzerinden hizmet alabilirsiniz.


Her yerden erişim: Kullanıcılarınıza tüm başlıca tarayıcılarda ve tüm cihazlarda e-postalara, takvime ve kişilere istedikleri yerden erişme olanağı sağlayın.


Kurumsal E-Posta Hizmeti İçin İstanbul Telekom!


Müşteri odaklı çalışan, teknoloji alanında her daim yenilikçi ve kendini güncelleyen, kaliteli, profesyonel hizmeti ilke edinen İstanbul Telekom, Kurumsal E-Posta hizmeti konusunda da sizin yanınızda! Türkiye telekomünikasyon pazarında lider bir alternatif olma yolunda ilerleyen İstanbul Telekom ile Kurumsal Mail işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

28 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page