top of page

iPhone'da Telefonla Konuşurken Ses Kaydı Nasıl Alınır? iPhone Görüşme Kaydetme Yöntemi


iPhone telefonlar birçok nedenden dolayı tercih edilirken çeşitli nedenlerden dolayı da tercih edilmemektedir. Bunun nedeni ise işletim sistemi olan iOS'un telefon üzerinde belirli durumları engellemesidir. iPhone kullanıcılarının en çok şikâyet ettiği konulardan birisi ise telefon görüşmesi sırasında ses kaydı alınmaması durumudur. Öyle ki, “iPhone telefonla konuşurken ses kaydı nasıl yapılır?” sorusu, Apple sahipleri tarafından araştırılmaktadır. Yazımızda detayları paylaşacağız; ancak önden şu bilgiyi verelim... iPhone'da ses kaydı almak zor olsa imkânsız değil! İşte, iPhone telefonla konuşurken ses kaydı alma yolları...


Bir iPhone sahibi olduğunuzu varsayıyoruz... Bununla beraber, telefonla konuşurken ses kaydı almak için çeşitli yöntemler arıyorsunuz. O zaman, doğru yere geldiniz! iPhone'da ses kaydı almak zor; ancak bütünüyle imkânsız olan bir durum değil. Şunu erkenden söylememiz gerekli: Telefon görüşmelerini kaydetmeye başlamadan önce, nerede yaşadığınıza bağlı olarak telefon görüşmelerini izinsiz kaydetmenin yasa dışı olabileceğini bilmek önemlidir. Yapacağınız gizli bir ses kaydetme, herhangi bir hukuki konu için delil olarak kabul edilmemektedir. Tüm bunlara rağmen iPhone'da görüşme yaparken ses kaydı alma yöntemi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız yazımızın devamına bakabilirsiniz.


iPhone'da Telefonla Konuşurken Ses Kaydı Nasıl Yapılır?


iPhone ses kaydı almak için ücretli ve ücretsiz yöntemler bulunmaktadır. Kullanmak için ücretsiz bir yöntem arıyorsanız, Google Voice'u deneyin. Kullanımı kolaydır, ancak önemli bir uyarı: yalnızca gelen aramaları kaydedebilir, yaptığınız aramaları kaydedemez.


iPhone Ses Kaydı Nasıl Alınır?


Bir Google Voice kullanıcısı değilseniz, ücretsiz bir Google Voice hesabı açabilir ve kendi telefon numaranızı ana numaranızdan ayrı olarak talep edebilirsiniz. Ayrıca Google Voice'a ait olan eski bir telefon numarası üzerinden de bağlantı kurabilirsiniz. Bu tek başına kullanmaya değer hizmeti yapar.


Ayrıca, iPhone'unuza indirilen Google Voice uygulamasına kesinlikle ihtiyacınız yoktur, ancak servisi kullanarak telefon görüşmeleri kaydettiğinizde işler biraz daha kolaylaşır.

Kayıt için hazır olmadan önce, Google Voice'ta kayıt özelliğini etkinleştirmeniz gerekir.

  1. Bunu yapmak için, bilgisayarınızda voice.google.com adresine gidin ve ekranın sol tarafındaki "Diğer" düğmesini tıklayın. Uygulamada, sol üst köşedeki menü düğmesine dokunun.

  2. Sonra, "Ayarlar" ı seçin.

  3. "Gelen Arama Seçenekleri" görene kadar aşağı kaydırın. Etkinleştirmek için seçim butonuna tıklayın. Artık kayıt yapmaya hazırsınız!

  4. Bir çağrı aldığınızda, cevaplayın ve ardından tuş takımındaki "4" tuşuna basın. Görüşmeyi kaydettiğiniz diğer kişiye bir duyuru yapılacaktır. (Yani aramayı gizlice kaydedemezsiniz.)

  5. Telefonu kapattıktan sonra kayıt sona erecek ve istediğiniz zaman çalabileceğiniz Google Voice hesabınıza kaydedilecektir.

9.673 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page