top of page

Bulut Faks Nedir, Ne İşe Yarar? Dijital Faks Nasıl Çalışır?


Bulut faks ya da dijital faks, faks cihazını kullanma zorunluluğunu ortadan kaldıran ve faks gönderim ile alımını çok basite indirerek bilgisayarınızdan tek tuşla yapabilmenize olanak sağlayan bir hizmettir. Mevcut faks numaranızı değiştirmeden Alosoft Bulut faks hizmetinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Bulut faks hizmeti ile zaman ve kâğıt tasarrufu sağlanırken bir yandan da dilediğiniz her yerden faks işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda, “Bulut Faks nedir, ne işe yarar ve nasıl çalışır?” sorularına yanıt ararken dijital faks hizmetinin avantajlı taraflarını hakkında da bilgi vereceğiz.


Bulut Faks Nedir?


Herhangi bir cihaza ihtiyaç duymadan, bulut teknolojisi üzerinden, belli bir formattaki verinin analog sinyallere çevrilerek uyumlu cihazlara gönderilmesine bulut faks ya da dijital faks adı verilir.


Bulut Faks Avantajları Neler?

  • Sayfa adedi bağımsız, faks hattı sayısı üzerinden fiyatlandırma avantajı.

  • ​Sınırsız sayfa sayısı gönderimi, Sınırsız kullanıcı tanımlayabilme.

  • Mail’den faks’a özelliği.

  • Cep telefonu, e-posta, web portal üzerinden faks gönderip alabilme.

  • Gelen faksların tanımlı e-mail adreslerine iletilmesi.

  • Gönderim raporlarının tanımlı e-mail adresine iletilmesi.

Dijital Faks Nasıl Çalışır?

  1. Tarayıcınız üzerinden, şirketinizin adına tanımlanan domain adresi (xxx.bulutfaks.com) üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile bulut faks web portalına giriş yapabilirsiniz.

  2. Tanımlanmış kullanıcılar bulut faks portalı üzerinden, faks gönderip alabilirler.

  3. Kullanıcılar gelen ve giden tüm fakslar hakkında bilgilendirme e-postaları alabilirler.

  4. Gelen ve gönderilen tüm fakslar bulut faks web portalında geçmişe dönük olarak güvenli saklanır ve sonradan erişilebilir.

Neden Bulut Faks?


Hızlı Kurulum: Mevcut Faks numaranızı değiştirmeden Alosoft Bulut faks hizmetinden yararlanabilirsiniz.​ Alosoft Bulut Faks hizmetinden yararlanmak için İstanbul Telekom’a abone olun. İster ücretsiz yeni numara alın isterseniz mevcut faks numaranızı taşıyarak hemen kullanamaya başlayın.


Bulut Altyapı: Alosoft Bulut Faks, KVKK ve ISO 27001 Standartlarına uygun güvenlikli, Türkiye Sınırları içerisinde %99,9 SLA ile yüksek performanslı, bulut altyapı ürünüdür/hizmetidir. Cep telefonu, e-posta, web portal üzerinden hızlı erişerek faks gönderip alabilirsiniz. Fakslarınızı fiziksel klasörler yerine, dijital olarak arşivleyebilir, her yerden kolaylıkla ulaşabilir, aradığınız fakslara hızlıca ulaşabilirsiniz.


Ekonomik: Alosoft Bulut faks hizmeti ekonomiktir. Ödenen satın alma, bakım ve malzeme maliyetleri ortadan kalkar, aylık kiralama modeli ile hemen kullanabilirsiniz. Bulut Faks hizmeti ile numaralara ödenen sabit ücretleri, faks makinası, kartuş ve kağıt masraflarından tasarruf sağlarsınız.


Sınırsız Özellik: Alosoft Bulut Faksı tüm özellikleri ile sınırsız kullanabilirsiniz. Tek numara üzerinden sınırsız kullanıcı olarak kullanabilir sayfa adedi bağımsız gönderi yapabilirisiniz.


Hızlı Entegrasyon: Bulut faks hizmetini yazılımlarınızla entegre edebilirsiniz. Web servisleri ve API desteği ile hızlıca entegre edip pratik olarak faks gönderip alabilirsiniz.


7x24 Destek: Konusunda uzman ekibimize 7x24 ulaşabilir telefon, mail ya da destek uygulaması üzerinden hizmet alabilirsiniz.


Bulut Faks Hizmeti İçin İstanbul Telekom!


Müşteri odaklı çalışan, teknoloji alanında her daim yenilikçi ve kendini güncelleyen, kaliteli, profesyonel hizmeti ilke edinen İstanbul Telekom, Bulut Faks hizmeti konusunda da sizin yanınızda! Türkiye telekomünikasyon pazarında lider bir alternatif olma yolunda ilerleyen İstanbul Telekom ile Bulut Faks işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


Bulut Faks Ekran Görüntüleri

40 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

댓글


bottom of page